PIERCING BAKIM VE TEMİZLİĞİ

@oscar_tattoo_denizli   0531 888 03 85.
Piercing yaptırdıktan sonra bölgeye 1 gün su teması olmamalıdır, Biokadin Solüsyon , sırasıyla günde 2 kez olmak kaydıyle 15 gün süresince; önce piercing yaptırdığınız yeri nemlendirip daha sonra topların etrafında bu kan plazmasının dışarı çıkarak oluşturduğu birikintiyi iyice temizlemelisiniz. Eğer piercing'lerin bakım ve temizliğini itinalı yapmazsanız bölgede bakteri oluşumu kızarıklığa daha sonrada iltihaplanmaya neden olabilirsiniz.
İlk 15 GÜN kesinlikle havuz suyundan uzak durmak gerekmektedir. Havuzları dezenfekte etmek amacıyla kullanılan kimyasal ürün ve çözeltiler ile klor ve flor piercing işlemi yapılan bölgede ENFEKSİYONA NEDEN OLMAKTADIR. Deniz suyundan bir zarar gelmez...
Bölgede kızarıklık oluşmuşsa daha itinalı bakım yapmanız gerekiyor demektir;
Eğer piercing bölgesini yıkayacaksanız soğuk su ve  antibakteriyel sıvı sabun tercih etmelisiniz. Yıkama esnasında piercinginizi yukarı aşağı oynatarak top etraflarının iyice temizlendiğine emin olun. Yıkama sonrasında bölgeyi temiz bir havlu ile iyice kurulamalısınız.
Takılma, sürekli ellemek vb. etkenler bölgenin iyileşme süresini uzatır ve bölgeyi enfeksiyona açık hale getirir,
Başlangıçta: Bazı kanama, bölgesel şişlik, hassasiyet ya da morarma olabilir. Bu teninizle alakalıdır sorun etmenize gerek yok...
İyileşme sürecinde: Renk atma, kaşınma  , piercing yapılan bölgede sarı- beyazımsı akışkan sıvı görülebilir bunlar iyileşme sürecinde normaldir. Ayrıca iyileşme sürecinde kabuklanma ardından da doku piercing üzerinde doğru form alabilir ;   bu piercingin dokuyu sıkmasından kaynaklanır. Bu durumda piercinginizi yaptırdığınız yere başvurmanız gerekir.
İyileştikten sonra: Piercing bulunduğu yerde kolaylıkla oynamayabilir, ZORLAMAYIN! Eğer günlük hijyen rutininizi sağlamakta başarısız olduysanız , doğal kokulu bir vücut salgısı birikebilir! Bunu gidermek tamamı ile sizin elinizdedir; günlük temizliğinize daha özen göstermeniz bu sorunu gidermekte yeterli olacaktır.
Bir piercing   tamamen iyileşmeden iyileşmiş gibi görülebilir bunun nedeni piercing dışardan iyileşmiş, içeriden de doku iyileşmekte geri kalmıştır. İçerde oluşacak deri dışarıdakinden daha uzun sürede iyileşir ve daha narin olur kolay zedelenir! SABIRLI OLUN!! Düzenli olarak temizlik ve bakim işlemlerini aynı şekilde ve özenle sonuna kadar uygulayın!
Piercinginizi  çıkardığınızda ; İyileşmiş bir piercing bile uzun yıllar kullanımın ardından çok kısa bir sürede kapanabilir veya geri takmada zorluk çıkarabilir. Bu kişiden kişiye değişkendir; kiminde çok kısa bir sürede deri oluşumu gerçekleşir kiminde bu süreç daha uzun olur.

Dil piercing iyileşme süresi 3,4 hafta sürmektedir.Şişmesinin inmesi 2 haftayı bulmaktadır.Ağzınızı tantum gargara ile çalkalayınız ağız bakımına dikkat ediniz.Dil piercingi zorlu bir süreç olup en çabuk iyileşen piercingtir.Eğer Piercinginizi seviyorsanız taktığınız malzemeyi yerinde tutun mecbur kalmadıkça çıkarmayın!
Piercing uygulamalarını tüm  hijyen ve bakıma gösterilen itinayla iyileşme süreçleri;
Kulak memesi 4-8 hafta

Kulak kıkırdak 2-12 hafta

Kaş 2-3 hafta 

Dil 3-4 hafta

Dudak 6-12 hafta

Göbek 4-12 hafta 
 

Bu site, Bulut Web Site Logo Web Tasarım Sistemi kullanmaktadır.
Şimdi Ara Canlı Yardım